top of page

Apie Mus

 

Esame sąmoningumo keliu einančių mylinčių gamtą žmonių kaiminystė. Kiekviena šeima turi savo atskirą veiklą ir pati rūpinasi savo gerove. Tuo pat metu įsikūrusi asociacija "Melkio kaimynystė" rūpinasi šeimų tarpusavio bendradarbiavimu. Kelis kartus per metus vyksta gamtos ciklų šventės į kurias susirenka dauguma Melkio kaiminystės gyventojų. Viena didžiausių ir linksmiausių švenčių yra "Rasos" (Joninės). Nuotraukų iš Rasų šventimo galima rasti mūsų galerijoje.

Melkio kaiminystės istorija

 

Melkio ir aplinkiniuose kaimuose gyveno įprasti kaimo žmonės. Prieš 16 metų iš Vilniaus į šias vietoves atsikraustė keli bendraminčiai, kurie pajuto gamtos trauką ir turėjo viziją sukurti gamtą mylinčių žmonių bendruomenę. Padaugėjus bendrakeleivių jie pradėjo diskusijas apie mokyklos atsiradimą.

 

2016 metais čia įsikūrė Melkio mokykla. Su vaikais auga ir mokykla. Mokinių skaičius kasmet didėja ir mokykla į Melkio kaiminystę kaip magnetas pritraukia vis daugiau naujų gyventojų, kurie perka sklypus aplinkiniuose kaimuose ir pradeda įsikūrinėti.

 

Šiuo metu Melkio kaiminystėje gyvena virš 60 šeimų. Tarp jų yra įvairiausių profesijų žmonės. Kai kurios šeimos vykdo švietėjišką veiklą ar teikia paslaugas savo rato žmonėms.

 

2024 metų pradžioje keli kaimynai susirinkę nusprendė įregistruoti Melkio kaimynystės asociaciją, kurios tikslas skatinti kaimynų tarpusavio bendradarbiavimą skatinti eko turizmą ir informacijos sklaidą bei padėti gerinti kaiminystės gyvenimo sąlygas. 

Visada džiaugiamės kai kaimynų tarpe atsiranda aktyvesnių veiklių žmonių norinčių prisidėti prie bendrų vizijų kūrimo. 

bottom of page